Współpraca polsko – indyjska

Dzisiaj minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz minister stanu w ministerstwie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Giriraj Singh podpisali umowę o współpracy w dziedzinie rolnictwa między Polską a Indiami.


W lipcu 2016 r. Ministerstwo Rozwoju wybrało 5 rynków perspektywicznych, na których przez najbliższe 3 lata prowadzić będzie intensywną promocję polskiej gospodarki, w tym właśnie rynek indyjski.
 
Podstawowym celem dzisiejszego podpisania Umowy jest więc rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnictwa, identyfikacja barier i ograniczeń występujących we współpracy handlowej oraz podejmowanie działań w celu ich likwidacji.
 
Umowa ma za zadanie wzmacnianie dwustronnej współpracy naukowo-technicznej w dziedzinie rolnictwa.
 
Dzięki umowie współpraca w zakresie rolnictwa uzyska właściwe ramy prawne.
 
Polska jako jeden z największych producentów i eksporterów żywności na świecie, posiadająca najnowocześniejsze technologie przetwórstwa, może włączyć się w proces modernizacji indyjskiego rolnictwa.
Ważna w tym kontekście będzie współpraca pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi z obu krajów.
 
Indie z kolei należą do gospodarczych liderów regionu Azji Południowej i są atrakcyjnym celem dla polskiego eksportu i inwestycji. 
Wielkość rynku oraz duże osiągnięcia w rozwoju nowoczesnych technologii stawiają Indie w gronie najpoważniejszych polskich partnerów gospodarczych w Azji.

Oceń wpis
średnia ocena: 20.0 ilość głosów: 1