Będą rozmawiać o innowacyjnej technologii

28 kwietnia br. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu odbędzie się konferencja naukowa  pt. „Likwidacja plantacji wierzby energetycznej innowacyjną technologią”.


Celem konferencji jest zaprezentowanie nowo skonstruowanej maszyny do rekultywacji plantacji wierzby energetycznej, będącej wynikiem realizacji projektu pt. "Opracowanie nowej technologii i modelu funkcjonalnego maszyny do rekultywacji pól po uprawie wierzby energetycznej", który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu PBS.
 
Na konferencji zostaną podjęte takie tematy, jak m.in.:
1/ Charakterystyka likwidowanych plantacji,
2/ Konstrukcja nowej maszyny,
3/ Parametry eksploatacyjne nowej maszyny w porównaniu z innymi maszynami do likwidacji plantacji.
 
Ponadto, podczas konferencji, odbędzie się pokaz działania maszyn na doświadczalnej plantacji wierzby, jak również spotkanie z zainteresowanymi komercjalizacją projektu (ewentualną współpracą w innych przedsięwzięciach wdrożeniowych).
 
Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Organizatorzy konferencji: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu, firma „PROMAR” z Poznania oraz Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział Radom.
 
Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: z.ginalski@cdr.gov.pl do 25 kwietnia br.
 
Opiekunem konferencji z ramienia CDR jest Zdzisław Ginalski tel. (48) 365 69 37.

Oceń wpis
średnia ocena: 0.0 ilość głosów: 0